Forum

Temat: Wasz korespondent z Warszawy donosi ...
Autor:Stanisław Wierzbicki
Data:2015-05-04 20:07:00

Treść:Ponieważ częściej bywam w Warszawie niż w Raduninie, postanowiłem utworzyć na forum nowy wątek, w którym będę umieszczał Wam reportaże z wydarzeń czy ciekawostek z naszej stolicy. Oczywiście, komentarze też są mile widziane.

 

Autor:X Pawilon Cytadeli
Data:2017-04-26 19:05:00

Treść:29.04 będzie kolejna rocznica Bitwy pod Waliłami. Z tej okazji zapraszam na krótką wycieczkę po X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej, gdzie więziono wielu powstańców styczniowych.

 

Brama wejściowa do Cytadeli tzw. Brama Straceń.

Cmentarz przy Bramie Straceń.

Fundamenty kuźni, w której zakuwano więźniów w kajdany.

Makieta X Pawilonu.

Widok z celi na korytarz.

Przy niektórych celach są wizytówki znamienitych więźniów.

Cela Romualda Traugutta.

Kajdany - eksponaty w Muzeum.

Ekspozycja w celi.

Obraz Pożegnanie Europy pędzla Aleksandra Sochaczewskiego.

Cela wieloosobowa.

Biżuteria wykonywana na zesłaniu.

Kibitka w której wywożono więźniów na zesłanie.

Taki piec na korytarzu ogrzewał jednocześnie dwie sąsiednie cele.

W tej sali odbywały się posiedzenia sądu.

Eksponat z zesłania, taczka do przewożenia urobku w kopalniach.

Autor:sympatyk strony
Data:2017-02-01 16:14:00

Treść:No i już rok po wyborach, przy korycie t.z. "dobra zmiana",wycina poprzedników,tnie równo z traw, a przy okazji promuje swoich, którzy wcale nie są lepsi od poprzednich. Przy okazji załatwili Trybunał Konstytucyjny, obsadzając swoimi potakiwaczami i teraz mogą wprowadzać ustawy niekonstytucyjne wygodne dla nich, bo przecież sędzowie z ich nadania przyklepią wszystko.Wojsko sprowadził Antek do roli operetkowej armii, gdzie gówniarz bez wykształcenia nie będąc przełożonym pomiata oficera mi jak lokajami. nie daj Boże wojny , Antek zwieje jak to ma w zwyczaju i będzie gorzej niż w 1939r bo wtedy przynajmniej żołnierz był coś wart. O sądownictwie, prokuraturze i policji nawet pisać nie warto,wystarczy zobaczyć listy gończe, tych którzy odważyli się protestować pod Sejmem.I dla jasności: nie byłem fanem poprzedniej ekipy, uważam, że miejsce złodrzzieja, gangstera czy malwersanta jest w więzieniu bez względu do jakiej partii należy, ale zawsze będę przeciwny tym którzy chcą zabrać to co zdobyliśmy po 89roku wolność i demokrację w imię własnych interesów

 

 
Wczoraj:157
Dziś:104